Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

Багато хто звик думати, що гартування організму – це тільки обливання холодною водою. І вони помиляються. Гартування – це цілий спектр заходів, який включає повітряні і сонячні ванни, ножні ванни, обтирання, купання у відкритих водоймищах, контрастні процедури і навіть ходіння босоніж.

Гартування має на меті підвищити опірність організму до несприятливих дій зовнішнього середовища. В першу чергу гартування діє, звичайно, на застудні захворювання. Чому саме на них? Все просто. Тому що гартування виробляє стійкість організму до переохолодження, а саме переохолодження і викликає застудні захворювання. А також гартування має оздоровлюючу дію на організм, підвищує тонус нервової системи, покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин, збільшує життєву місткість легенів, м’язову силу, нормалізує артеріальний тиск і інше.

Гартування треба проводити, використовуючи всі доступні заходи в комплексі. Важливо для досягнення ефекту гартування, щоб один і той самий прийом повторювався не один раз. Гартування слід підсилювати поступово. Гартування обов’язково слід проводити з урахуванням індивідуальних особливостей особи і здоров’я. І, найголовніше, гартування повинне носити постійний характер. Науково доведено, що якщо гартування проводилося протягом 2-3 місяців і потім було припинене, то загартованість організму зникає вже через місяць! Тому при тривалих перервах в гартуючих процедурах, гартування починають знову з початкових температур.

Дуже важливо починати гартування в дитячому віці, приблизно з 1 місяця життя. Адже саме до першого року життя терморегуляція організму тільки ще формується, а механізми захисту щойно почали розвиватися.

Гартування починають з м’якших процедур, а саме повітряних і сонячних ванн, потім переходять до обтирання, обливання, і тільки тоді включають в гартування душ і купання.

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія