Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

ee57fbd946Алергія – захворювання імунне. Стан, коли організм людини реагує підвищеною чутливістю на певні чинники (алергени), які, по суті, нешкідливі для здорових людей і називається алергією. Організм алергіка у відповідь на такі речовини виробляє гістамін. Саме гістамін і стає причиною всіх алергічних проявів.

На сьогоднішній день алергія досить поширене явище – більше 20% населення планети страждають на це захворювання. Викликати алергічну реакцію може що завгодно – те, що нас оточує, те, що ми їмо, те чим ми дихаємо. До алергенів сьогодні відносять домашній пил, комах, препарати побутової хімії, пилок рослин, шерсть тварин, фрукти (частіше цитрусові), лікарські препарати, сонячні промені.

Хто найбільш схильний до алергії?

Науковими дослідженнями доведено, що в 25% випадків алергія передається спадково. Цей шанс збільшується в два, три рази, якщо алергією страждають обоє з батьків. Саме тому, коли жінка встає на облік по вагітності, гінеколог питає про наявність алергії у обох батьків.

З настанням весни у алергіків на пилок настає найскладніший час. «Хоч з дому не виходь» – говорять вони, і, загалом, мають рацію. Адже реакція організму непередбачувана.

Симптоми алергії на пилок.

Пилок рослин викликає в організмі алергіка імунну реакцію. Весь результат цього явища спостерігається на лице – шкіра стає червоною, судини розширюються, з’являється нежить і чхання. Причому така реакція може виникнути у будь-якої людини. І не варто дивуватися і задаватися питанням – «чому?» Навіть якщо раніше алергії і не спостерігалося. Це захворювання до сих пір до кінця не вивчене. Алергія може як раптово виникнути, так і раптово зникнути.

Отже, якщо присутні такі симптоми як нежить, сльозотеча (в один і той же час року), якщо нежить триває більше тижня, нічний безпричинний кашель, якого вдень немає, – варто звернутися до лікаря. Немало людей, які намагаються справитися з алергією самостійно, або тих, хто зовсім ніяк не реагує на неї. Мотивується це частіше тим, що пройде весна, пройде і алергія. Чим небезпечна така думка? Річ у тому, що алергія – це повільний вбивця. Адже згідно дослідженням німецьких фахівців у кожного третього пацієнта, що не лікувався, починає розвиватися бронхіальна астма.

Ще одна важлива мотивація необхідності звернення до лікаря – з’ясувати чи алергія це насправді. Річ у тому, що причина нездужань, які людина приймає за алергію, – псевдоалергія. Вона може бути викликана при вживанні в їжу продуктів, багатих гістаміном (наприклад, ковбаси, деякі види сирів). Якщо вдасться з’ясувати причину алергічних реакцій організму, то і боротися з ними можна правильним шляхом.

Щоб з’ясувати, що стало причиною алергії, в клініках проводяться спеціальні дослідження: досліджуються шкірні проби на наявність специфічних антитіл, проводяться провокаційні тести. Сучасна медицина так само пропонує пройти повне алергологічне і імунологічне обстеження.

Лікування і профілактика алергії.

Нажаль, науці поки не відомий засіб, який би на сто відсотків міг позбавити від алергії. Тому боротьба з алергією направлена в основному на придушення гістаміну і на попередження контактів з алергенами. Але якщо це робити професійно, то можна звести до мінімуму прояв алергічної реакції організму.

Алергія на пилок виявляється тільки тоді, коли відбувається цвітіння (запилювання) рослин. Тому страждаючим алергією на пилок потрібно озброїтися знаннями: коли починається запилювання рослин і в яких місцях ці рослини ростуть.

Коли наступає небезпечний для алергіка період важливо:
1. Намагатися не виходити з будинку вранці (до 11 години).
2. Не виїжджати за місто, де багато квітучих рослин.
3. Відкриті вікна завішувати дрібною сіткою.
4. Виходячи на вулицю одягати сонцезахисні окуляри.
5. Після повернення додому промивати слизові носа і очей водою.

В звичайному житті алергікові необхідно відмовитися від косметики і миючих засобів на основі трав. Виключити з раціону продукти, які виробляються з рослин, що викликають алергію. Не тримати вдома букети сухоцвітів. Перед настанням сезону цвітіння проводити спеціальне, призначене лікарем лікування. Інакше з кожним роком симптоми захворювання тільки ускладнюватимуться.

Якщо алергічна реакція трапилася, то необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки лікар може дати правильні рекомендації і призначити лікарський препарат для боротьби з алергією. Необхідно повністю виключити контакт з алергеном, не вживати спиртних напоїв, не палити, не робити в цей час ніяких щеплень.

Якщо доводиться виїжджати в іншу країну або місто, то краще завжди мати при собі паспорт хворого алергією. Оскільки у страждаючого алергією може трапитися анафілактичний шок і якщо близьких немає поряд, то за допомогою інформації з цього паспорта лікарям буде легше швидко надати кваліфіковану медичну допомогу.

Мережа аптек “Сальве” завжди дбає про наявність необхідних медикаментів для алергіків у сезони загострення алергічних недуг. То ж не чекайте, що алергія сама мине – зверніться за консультацією лікаря і захистіть себе від неприємних проявів алергії, що погіршують Ваше життя та обмежують можливості.

За матеріалами mosclinic.ru

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія