Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

Якщо у малюка температура

 

У дітей, в порівнянні з дорослими, температура підвищується значно частіше, що пов’язано з недостатнім розвитком терморегуляції. Найбільш часті причини підвищення температури – ГРВІ, запалення легенів, кишкові інфекції, прорізування зубів, алергія, інколи – емоційний стрес. Багато батьків турбує питання: коли ж приймати жарознижуючі засоби? Організм кожногї дитини реагує на високу температуру по-своєму.

Одні малята задовільно себе почувають при температурі вище 38,5оc, інші ж відчувають сильну слабкість, відмовляються від їди і пиття при показниках термометра 37,5°c.

Педіатри рекомендують давати дітям жарознижуючі засоби при температурі вище 38°С (дорослі приймають жарознижуючі при температурі понад 38,5°С). Якщо ж дитя перенесло родову травму, були фібрильні судоми, не можна допускати підвищення температури зверху 37,5°С. Батьки повинні пам’ятати, що такі методи пониження температури, як оцтові або спіртово-горілчані розтирання, можуть застосовуватися лише разово: до вірусної або бактерійної інтоксикації може додатися ще і отруєння спиртом або оцтом, які можуть вдихатися і вбираються шкірою.

Які ж лікарські засоби можуть застосовуватися у дітей для зниження температури? Найбільш жарознижуючим засобом, що часто застосовується, є парацетамол, який має безліч зручних для вживання у дітей лікарських форм – розчинні пігулки, свічки, сироп і ін. В порівнянні з іншими препаратами парацетамол менш токсичний для печінки і нирок, якщо не допускати передозування.

Далерон С Юніор і Фервекс для дітей (пакети) застосовують для приготування напою; при температурі з кашлем можна використовувати Темтуссин-С в пакетах (парацетамол з мукалтіном і вітаміном С, може застосовуватися з 2 міс.). Використовують Парацетамол в свічках (Еффералган, з 3 міс – свічки по 80 міліграм), у вигляді сиропу (Панадол Бебі Інфантів, Калпол, Еффералган). Свічки зручні, якщо у дитини блювота, а також у дітей ясельного віку, в цій формі ліки добре всмоктуються. При призначенні препарату у вигляді суспензії також прискорюється процес всмоктування.

Аспірин не рекомендують призначати дітям до 12-15 років, оскільки в цій віковій групі він при вірусних інфекціях може провокувати серйозні ураження печінки. Крім того, він подразнює слизову шлунку. Анальгін не рекомендують призначати як жарознижуючий засіб ні дітям, ні дорослим через слабо виражену жарознижуючу дію, а також у зв’язку з можливими алергічними реакціями і серйозними побічними ефектами з боку крові.

Альтернативою або доповненням традиційної жарознижуючої терапії є гомеопатичні засоби. При захворюваннях верхніх дихальних шляхів застосовують Антігріппін, Афлубін, Гріпп-хєєль, Інфлюцид – найбільш популярні в світі гомеопатичні препарати для профілактики і лікування грипу і інших гострих респіраторних захворювань. Вони зменшують симптоми інтоксикації, лихоманки в період хвороби. Покращує переносимість інтоксикації, високої температури, сприяє її зниженню Вібуркол (свічки).

При підвищеній температурі у дитини необхідно викликати лікаря, не займаючись самолікуванням та не чекаючи поки спаде температура.

Інформаційний бюлетень з сайту http://www.ama.dp.ua/

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія