Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

46d91a8057Нас всюди підстерігає підступна застуда, від якої не так просто позбавитися. Як не потрапити в пастку ГРВІ в останні дні весни? В травні, як правило, стихає бум вірусних інфекцій, зате починається сезон застуд. ГРВІ, бронхіти, пневмонія… І найчастіше люди самі винні, що захворіли. Адже травень – це ще далеко не літо!

Травень — перехідний місяць, ще немає стабільного тепла. А погодні перепади нерідко стають справжнім випробуванням для організму.

Травневі небезпеки:

1. Відсутність опалення
За зиму ми звикли, що вдома тепло. Але відключають опалення, і в квартирі відразу стає на декілька градусів холодніше. Наше тіло, звикле до тепла, плегко переохолоджується, хоча в приміщенні може бути зовсім не холодно. Щоб не підхопити застуду, як то кажуть, не виходячи з дому, прийміть заходи від переохолодження. Якщо на вулиці плюс 22, а вдома 18 градусів тепла, не варто ходити по квартирі у футболці з короткими рукавами. На вулиці, на сонці вона може бути в самий раз, а ось удома краще надіти поверх неї яку-небудь кофтину чи светра. Але занадто закутуватись теж не потрібно, адже можна спотіти, потім переохолодитись і відповідно застудитись.

2. Різка зміна погодніх умов
Травневим днем погода міняється дуже легко. Зранку може бути плюс 12, в обід – 20, а увечері – 8 градусів тепла. Трапляється, спокусившись теплою погодою, ми виходимо на вулицю легко одягнені. Але налетіли хмари, подув холодний вітер – і температура відразу впала градусів на п’ять. До речі, ночі в травні бувають ще холодні. Затрималися в гостях, а теплого одягу з собою не взяли… Ось вам і застуда!

Тому, якщо кудись йдете надовго, обов’язково беріть з собою щось накинути. І не забувайте прихопити парасольку – може піти крижаний дощ! Якщо ж їдете кудись на декілька днів, візьміть куртку, брюки – пам’ятаєте, що погода може помінятися!

3. “Пікнік на траві”
Травневими вихідними так і тягне на природу. Скучивши за літом, ми бадьоро сідаємо на травичку. Звичайно, немає нічого приємнішого, ніж в погожий день посидіти або полежати на траві… А потім дивуємося, звідки кашель і нежить, а то і ускладнення з нирками. А земля в травні ще не прогрілася після зими, під шаром грунту ховається лід! Навіть розстелене на землі покривало може не захистити вас від переохолодження. Тому, якщо вирушаєте на пікнік — беріть з собою розкладні стільці, сідайте на повалені дерева, пеньки — тільки не на землю.

4. Купання
Дні в травні можуть стояти дуже і дуже спекотні. Якщо ви знаходитеся де-небудь на дачі або поблизу води, то вам може прийти в голову думка, що непогано б скупатися… І в цьому ваша помилка.

Для того, щоб прогрілася вода у водоймищах, декількох днів спекотної погоди недостатньо. У травні вода зазвичай ще залишається холодною, а купальний сезон відкривають в червні. Хоча і в травні можна прекрасно позасмагати на сонечку біля води. Якщо ж ви вирішили змалювати з себе “моржа” і ризикнули упірнути в крижану воду на очах у сусідів, що розсудливо загоряють на березі, то вас, швидше за все, чекає запалення легенів.

5. “Людина у футлярі”
Простудитися в травні ризикують і ті, хто ніяк не може перебудуватися після холодних днів. Навіть у спеці така людина не розлучається з пальтом або курткою, а то і з головним убором. Звичайно, це може бути особливістю організму, але частіше це психологічна особливість, звичка перестраховуватися.

Тим часом, якщо такий одяг врятує від холоду, то від простуди він вас не вбереже, – а захворієте ви через те, що сильно спітнієте! Тому не варто бути “людиною у футлярі”. Одягайтеся по погоді: якщо на вулиці більше 15 градусів, про теплу куртку забудьте, а якщо більше 20, то вам, мабуть, стане жарко і в легкому плащі…

Тому уважно ставтеся до травневої погоди за вікном. Особливу увагу звертайте на те, як одягаєте дітей — враховуйте їхню рухливість та швидкий обмін речовин у маленькому організмі. Подбайте, щоб застуда не зіпсувала Вам перших теплів днів.

Якщо ж застуди уникнути не вдалося — не займайтеся самолікуванням, обовязково зверніться до лікаря за порадою як швидко та ефективно здолати недугу.

Мережа аптек “Сальве” – ми працюємо заради Вашого здоров’я!

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія