Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

Уже багато століть тому було помічено, що деякі трави позитивно впливають на шкіру і волосся, допомагають боротися з віковими змінами. Їх використовували Клеопатра, Нефертіті, мадам Помпадур. У сучасній косметології також широко використовуються витяжки з лікарських трав, до складу багатьох косметичних засобів входять ефірні олії.

Ароматичні олії мають біологічну дію на трьох рівнях: молекулярному, психоемоційному і на рівні нервової системи. Крім того, аромакосметика задовольняє потреби організму у вітамінах, мікроелементах, амінокислотах та інших речовинах. Адже кожен запах несе в собі кілька хімічних сполук. Всі ефірні масла відновлюють водно-сольовий баланс. Причому за допомогою ефірних олій очищаються від шлаків не тільки клітини шкіри, але і весь організм.

Використовувати ефіри можна і в домашніх умовах. Вони допоможуть вам досягти вражаючих результатів. Але, природно, не відразу, застосовувати їх необхідно досить довго і регулярно. Для домашньої косметики підійдуть не всі олії, кожна виконує певну дію на шкіру, тому необхідно вибрати ті, які потрібні саме вам. Також необхідно пам’ятати і про індивідуальну реакції на олії: те, що підійде одному, може не підійти іншому. Головне правило ароматерапії – запах олії повинен подобатися.

Останні дослідження, проведені в Англії та Японії, були присвячені вивченню традиційних повір’їв, пов’язаних з ароматичними травами. Були виявлені дві реакції на запахи, які вчені назвали “сильним сигналом” і “слабким сигналом”. Перша реакція закладається в людині ще до народження і є інстинктивною, друга набувається протягом життя. До першого типу можна віднести, наприклад, запах материнської шкіри, а до другого – аромат конюшини, що нагадує про луг, де ви гуляли в дитинстві.

В якій мірі застосовувати ту чи іншу олію залежить від її хімічного складу , наскільки вона пов’язане зі спогадами чи асоціаціями? Що стосується фізіологічної або емоційної реакції на запах, то класифікація тут стає ще більш складною. Тому доречніше орієнтуватися на темперамент конкретної людини і розглядати конкретну реакцію на запах, не намагаючись робити загальні висновки.

На конференції, присвяченій зв’язкам між психологією та парфумерією, що відбулася в 1991 році, вчені прийшли до висновку: якщо фармакологічна дія ароматичних масел часто буває схожою у різних людей, то психологічний ефект може виявитися абсолютно різним. Дія запаху на людину залежить від безлічі факторів:
– яким чином людина відчула запах;
– якої концентрації був запах;
– за яких обставин людина відчула запах;
– особистість людини (стать, вік, тип особистості);
– в якому настрої була людина;
– які асоціації викликає цей запах;
– чи страждає людина аносмією, тобто нездатністю сприймати запахи (всі або окремі).

Таким чином, виявляється, що деякі ароматичні олії вельми неоднозначні за своєю природою. Хорошим прикладом тому є троянда. Ця квітка у більшості людей асоціюється з красою, любов’ю, а то і з сумом. Коли людина вдихає аромат троянди, то у неї виникають множинні асоціації, пов’язані з цим запахом, що одночасно впливає на нього як емоційно, так і фізично, і вплив це залежить від його особистого досвіду.

Олії в ароматерапії

У домашніх умовах можна просто і ефективно використовувати ароматичні олії в косметичних і лікувальних цілях. Їх можна використовувати як парфуми, додавати у ванни чи застосовувати для приготування індивідуальних косметичних засобів. Ароматичні олії допоможуть також при деяких захворюваннях і можуть стати профілактичним засобом проти головного болю, застуди, болях у м’язах. Олії слід зберігати в прохолодному темному місці в пляшках з темного скла, щоб запобігти їх окисленню на світлі, а також намагатися звести до мінімуму їх контакт з повітрям.

Для аромакосметики підійдуть як чисті олії-основи, так і суміші з ефірними оліями. Останні дають більший ефект, але слід пам’ятати, що ефірні олії являють собою сильно концентровані рослинні есенції, тому наносити їх на шкіру в нерозведеному вигляді слід з великою обережністю. Також необхідно кожні 2-3 тижні міняти олії, щоб не виникало звикання шкіри і ослаблення ефекту.

Ефірні олії для нормальної шкіри:
– тонізуючі: герань , лимон, ялівець, розмарин;
– заспокійливі: бергамот, жасмин, іланг-іланг, лаванда, неролі, троянда, ромашка, сандал, чайне дерево;
– розгладжуючі: апельсин, лаванда, лимон, троянда, чайне дерево .

Ефірні олії для сухої шкіри:
– тонізуючі: ладан;
– заспокійливі: жасмин, лаванда, неролі, троянда, ромашка;
– розгладжуючі: герань, лаванда, рожеве дерево, сандал.

Ефірні олії для жирної шкіри:
– тонізуючі: герань, імбир, лимон, ялівець, м’ята, розмарин;
– заспокійливі: іланг-іланг, лаванда, пачулі, ромашка, чайне дерево;
– розгладжуючі: лаванда, лимон.

Ефірні олії для шкіри змішаного типу:
– тонізуючі: герань, імбир, лимон, м’ята, петит грейн, розмарин;
– заспокійливі: бергамот, жасмин, іланг-іланг, троянда, ромашка, чайне дерево;
– розгладжуючі: апельсин, троянда, лаванда, лимон.

Базисні олії

Базисні олії можна використовувати і окремо, і в суміші з ефірами. Також непогано чергувати чисті базисні масла з їх ефірними сумішами. Масло волоських горіхів підходить для всіх типів шкіри. Воно дуже швидко вбирається і робить шкіру шовковистою і м’якою на дотик. Кукурудзяна олія має дуже високу поживну цінність, використовується для подразненої або в’янучої шкіри. Внаслідок високого вмісту вітаміну А вона незамінна для регенерації шкіри. Кукурудзяна олія має тривалий термін зберігання.

Олія жожоба є рідким воском. Це одна з найбільш популярних “олій” в натуральній косметиці. Вона добре зволожує шкіру й надає їй приємну шовковистість. Масло жожоба підходить для всіх типів шкіри, але особливо – для сухої. Її застосовують, щоб привести в норму потріскані губи, позбутися лупи при сухій шкірі голови, а також для догляду за шкірою після сонячних ванн. Жожоба має сильну протизапальну і зволожуючу дію. Ще одна перевага  – нейтральний запах і великий термін зберігання. Археологи знаходили олію жожоба в єгипетських пірамідах і, незважаючи на настільки “солідний вік”, воно було як свіже.

Мигдальна олія сприятливо діє на чутливу шкіру. З успіхом застосовується для догляду за дитячою шкірою. Мигдальна олія надає заспокійливу, розгладжуючу і живильну дію, зменшує подразнення. Є відмінною основою для ефірів з терпким запахом. Недолік – невеликий термін зберігання.

Оливкова олія має гарні лікувальні властивості, особливо добре для подразненої, що лущиться і сухої шкіри. Єдиний недолік оливкової олії – своєрідний запах, до якого необхідно звикнути. Олія з пророщеної пшениці придатна для всіх типів шкіри, однак особливо ефективна для зморшкуватої шкіри, оскільки володіє розгладжувальною дією та відмінними регенеруючими властивостями.

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія