Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

Процедура постановки п’явок доволі проста: п’явки ставлять з допомогою пінцета, здорову п’явку поміщають в пробірку, банку. При цьому посуд повинен бути чистим і без запаху. Ділянку шкіри, на яку планується посадити п’явку протирають кип’яченою водою, але ні в якому випадку не одеколоном чи будь-яким іншим дезинфікуючим розчином із різким запахом. Протирати потрібно інтенсивно, щоб шкіра трохи почервоніла. Після цього пробірку із п’явкою приставляють отвором до потрібного місця.

Тактика після постановки п’явок

Після відпадання п’явки, накладається стерильна пов’язка – для цього використовують вату, бинт, широкий та вузький катушковий, лейкопластирі, адсорбуючі прокладки, памперси (якщо п’явки ставились, наприклад, на куприкову ділянку). Ранка може кровоточити від 2 до 24 годин. Часом, залишаються невеликі синці в місці укусу. Це нормально. Вони пройдуть за кілька днів.

Для пацієнта після процедури не рекомендуються фізичні чи психічні навантаження не тільки в день сеансу, але й у наступні 2 дні. Пов’язку потрібно міняти кожен день для профілактики кропивниці, карбункулів, фурункулів. Зміну пов’язки проводять через 20-24 год, а в випадку проcякнення її кров’ю на протязі цього часу – положити ще шар вати и туго забинтувати. Після зняття пов’язки рану необхідно обробити 3 % розчином перекису водню і обов’язково заклеїти бактерицидним пластирем ще на 12-24 год. Душ можна приймати через 1-2 доби. Загальну ванну пацієнт може приймати після заживлення ран – приблизно через 5-6 днів.
Як правило, наступний сеанс повторюють через 2-3 дні.
Можливі ускладнення
– біль чи попікування під час прокусування шкіри п’явкою. Біль незначний, як при укусі комара чи уколі голкою. Зразу після прокусування п’явка впирскує знеболюючу речовину і біль чи інші неприємні відчуття зникнуть.
-запаморочення. Потрібно покласти пацієнта в горизонтальне положення до покращення стану, поміряти тиск. (Бажано вимірювати артеріальний тиск пацієнтам до і після процедури постановки п’явок).
-гостра алергічна реакція -трапляється вкрай рідко. Щоб уникнути цього, перший сеанс варто обмежити декількома п’явками. Вразі алергічної реакції (почервоніння, свербіж в місці укусу) п’явку знімають тампоном з йодом. Пацієнту дають прийняти протиалергічні засоби. Не потрібно плутати алергічне почервоніння із звичним почервонінням навколо укусу п’явки.
ДУЖЕ ВАЖЛИВО – НЕ РОЗДРЯПУВАТИ МІСЦЯ УКУСІВ П’ЯВКАМИ нігтями, мочалкою, незручною одежею, щоб не інфікувати ранку. Для зменшення свербежу місце укусу обробити нашатирним спиртом, з мішаним порівну з вазеліновою олією.
-нагноєння, інфікування ранки. Найчастіше буває через поганий догляд за ранками, роздряпування.
-довготривала кровотеча з ранки. Кровотеча після відпадання п’явки – явище нормальне і по-різному проявляється у різних людей. Вважаеться, що чим довше тече кров, тим краще, тим надійніше дренуються застійні запальні вогнища. СТРАХИ ПРО МОЖЛИВІ ЗАГРОЗЛИВІ ЖИТТЮ КРОВОВТРАТИ не обгрунтовані тому, що насправді із шкірної ранки, прокушеної п’явкою, виділяється лімфа, міжклітинна рідина, шлаки, токсини, забарвлені кров’ю. Тому кров із ранки зупиняти не потрібно. Про об’єм застійних явищ часто судять по кольору крові, що витікає з ранки: темна кров після 1-2 сеансу, а потім вона стає більш світла, що говорить про очищення, розшлакованість організму. Інформативна і зона підшкірного крововиливу на місті п’явочного укусу. Великі виражені плями (синці, яскраво червоно забарвлені) характерні для тих укусів, які попали в область найбільш застійних вогнищ.

Довготровалі кровотечі можливі також якщо пацієнту вводили недавно велику кількість антикоагулянтів, або ж він приймає аспірин чи інші лікарські засоби, що знижують згортання крові. Довготривалу кровотечу може спровокувати і кава, фізичне навантаження після процедури.
П’явки не ставлять безпосередньо на кровоносні судини!!( а на відстані двох сантиметрів від них).

Потрібно пам’ятати про протипокази, оцінювати пацієнта індивідуально з врахуванням віку, всіх хворіб, фізичного та психічного стану.

ПРИСТАВОЧНА РЕАКЦІЯ

Після перших процедур (частіше 3-4ої) може виникнути реакція на поставлені п’явки, що є позитивною ознакою, свідченням того, що організм оздоровлюється.

Прояви приставочної реакції:

– свербіж шкіри, локальне почервоніння, набряк, локальне підвищення температури в місцях укусів п’явок – відмічається у 88 % випадків;

– реакція зі сторони лімфатичної системи в вигляді збільшення регіональних и віддалених лімфатичних вузлів – відмічається в 1.6 % випадків;

У ЦИХ ВИПАДКАХ ПЕРЕРИВАТИ ЛІКУВАННЯ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ РЕКОМЕНДОВАНО, варто продовжувати для досягнення позитивного кінцевого результату. Як правило реакція проходить за 1-2 доби самостійно. Для зниження реакції можна обробити місце укусу розчином марганцю або 10 % розчином соди.

Можна прийняти антигістамінні препарати (діазолін, супрастин, тавегіл), адсорбенти (ентеросгель, смекта, поліфепан, активоване вугілля), трав ‘яний чай для покращення функції печінки: шипшина, звіробій, безсмертник, дев’ясил.

При свербінні ранок необхідно змастити їх нашатирним спиртом, змішаним порівну з вазеліновою олією. При паганому догляді за ранкою можливе виникнення гнійників, запалення ранки. При цьому ускладненні необхідно прикладати до рани тампони з антибактеріальними розчинами, емульсіями мазями, в рідких випадках використовують пероральні антибіотики.

– загальна реакція в вигляді підвищення температури тіла, погіршення загального самопочуття – відмічається в 0.8 % випадків. Реакції не спостерігаються взагалі в 9.6 % пацієнтів.

Протікання приставочної реакції може бути пов’язане з особливостями реактивності організму.

В процесі лікування п’явками часто спостерігаються загострення хронічних вогнищ інфекції, хронічних захворювань, що пов’язане з активацією захисних систем. Організм старається вийти з хворобливого стану. Загострення хронічних захворювань – це хороша ознака – підтвердження того, що організм бореться, це обов’язковий етап на шляху до одужання.

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія