Аптечна довідка
+380(32) 242-59-91

250px-Leech_blutegelГірудотерапія (з лат.), або бделотерапія (з грец.) переводиться як лікування п’явками. Лікування п’явками є одним з найбільш древніх методів медицини.
Дуже часто лише згадка про п’явку викликає у людей відразу. Зразу представляється якась слизька істота, яка висмоктує ваші соки. Не дивлячись на це, гірудотерапія – це передова область сучасної медицини, і при знайомстві з нею помилкове враження про лікування п’явками зникає. Щоб зрозуміти принцип дії і оцінити ефективність лікувальних п’явок, давайте дізнаємося про них більше.

Що таке п’явка

Негативний стереотип про п’явку вже давно пора зламати. Відзначимо, що мова піде про особливу, породисту, – про медичну п’явку, і виключимо з розгляду ставкові. Лікувальні п’явки вирощуються в умовах спеціальних біологічних ферм, де дотримуються умови стерильності. Використовується п’явка, як і шприц, одноразово – після процедури її знищують: вони дарують нам з вами здоров’я ціною свого життя.

Лікувальний секрет п’явки – це повна таблиця Менделєєва за вмістом активних біологічних речовин, правильне вживання яких чинить сильну дію на всі системи організму і не мають побічних дій, на відміну від медичних препаратів. Це дозволяє добиватися дивовижних результатів гірудотерапії в лікуванні величезного числа захворювань.

Всі активні біологічні речовини в процесі лікування потрапляють в кров і мають сильну цілющу дію на різні органи і системи організму, у тому числі і на самопочуття людини.

Медична п’явка являє собою досить тонкий і вибагливий організм. П’явка дуже чутлива до ароматів, і це відноситься як до запахів парфюмерії, так і до забруднень шкіри, запаху алкоголю і сигарет, різкого запаху з рота. Тому перед процедурою лікування необхідно позбавитися від щонайменших запахів і забруднень, оскільки інакше п’явка не вкусить ні за що – вважатиме за краще померти з голоду.

Слід зазначити той факт, що п’явка дуже чутлива до різних подразнень і здатна самостійно знаходити хворі органи або зони – так, п’явки самі ставлять хворому діагноз і нізащо не стануть лікувати хворобу по «медичній карті», вони присмоктують лише там, де реально знаходиться хворий орган. Щоб завершити сприятливий образ, наведемо приклади захворювань, які лікують за допомогою п’явки.

Коли потрібно звертатися за допомогою до гірудотерапевна

Використовувана при лікуванні величезного числа захворювань, п’явка частенько реально позбавляє пацієнта від операції або виявляється єдиним засобом, який допомагає хворим, – наприклад, при геморої, міомі матки, клімаксі, ендометріозі, кістах яєчників, варикозі (як нижніх кінцівок, так і варикозі тазу), тромбофлебіті. Безболісність процедури лікування п’явками також є важливим фактом.

Гірудотерапія дозволяє усунути багато судинних проблем – лікувальні п’явки нормалізують тиск крові, застосовуються для лікування різних дистоній, варикозу, атеросклерозу, гіпертонії, стенокардії, постінфарктного кардіосклерозу, міокардиту. Медична п’явка є прекрасним антикоагулянтом, що дозволяє з успіхом використовувати її для профілактики інсульту і інфаркту. Дуже ефективна гірудотерапія при лікуванні трофічної виразки.

Перед лікувальною п’явкою відступають і шкірні захворювання: вугровий висип, псоріаз, фурункульоз, екзема, різні дерматози, нейродерміт, слоновість, червоний вовчак, склеродермія, токсикодермія. Ті, хто страждають від подагри, ожиріння або діатезу теж знайдуть в п’явці кращого друга.

Свою ефективність гірудотерапія довела в гінекології, андрології і урології. Захворювання нирок, простатит, аденома простати, сечокам’яна хвороба, пієлонефрит, вторинне безпліддя у чоловіків, геморой – все під силу п’явкам, і ви забудете про біль і проблеми.

Гірудотерапія ефективна при лікуванні хронічних запальних процесів матки і придатків, у тому числі що супроводяться больовим синдромом (ендо-, пара-, периметрит, аденоміоз, сальпінгоофоріти), кольпітів, маститів, змін в яєчниках, дисфункції яєчників, порушень менструального циклу (аменорея, альгодісменорея), клімаксі, клімактеричних розладів, звичного невиношування вагітності. За допомогою п’явки можна лікувати і попередити ускладнення, викликані запаленням придатків або абортом, спайковий процес.

П’явки допомагають від безсоння, при неврозах, головних болях і запамороченні, епілепсії, невритах слухових нервів, радикулітах, мігрені, міозитах, ревматизмі, артрозі, ревматоїдному артриті, поразках кісток і суглобів після травм, остеохондрозах . При лікуванні цих захворювань дія п’явок набагато ефективніше у поєднанні з мануальною терапією.

Гірудотерапія допомагає позбавитися від жовчокамяної хвороби, гастриту, запорів, холециститу, панкреатиту, цирозу, дискінезії жовчовивідних шляхів, коліту, дуоденіту. Глаукома, кератит, іридоцикліт, запальні захворювання, травми очей відступають, якщо в боротьбу вступає гірудотерапевт. Медичні п’явки ефективні і в лікуванні захворювання щитовидної залози, гаймориту, отиту, цукрового діабету, значно допомагають при різного роду ударах, переломах і гематомах, а також знімають набряки.

Це лише найпоширеніші захворювання, які можна повністю вилікувати за допомогою п’явки. Зверніть увагу, що багато з цих захворювань неможливо вилікувати в рамках сучасної медицини, або вони лікуються, але лише за допомогою хірургічного втручання – це друга важлива причина, завдяки якій гірудотерапія являє собою пріоритетний метод лікування великого числа людей.

Результат

П’явка – це живий шприц, з унікальним набором біологічно активних речовин, дія яких викликає в організмі людини різні ефекти: поліпшення згортання крові, зниження артеріального тиску; багатьом жінкам лікувальні п’явки допомагають позбавитися від мастопатії і міоми, запальних і дісфункциональних гінекологічних порушень.

Велике значення гірудотерапія має в косметології. Унікальний хімічний склад слини п’явки забезпечує миттєва взаємодія її компонентів клітинами шкіри. В результаті шкіра оновлюється, стає еластичною, пружною, красивою. Вона набуває рожевого відтінку, робиться м’якою і гладкою.

Кому показана гірудотерапія

Першочергово сеансів гірудотерапії потребують люди, схильні до розвитку застійних явищ, причиною яких є стреси, мала рухливість, слабкий черевний прес і діафрагма, дієта – переважання в їжі цукрів, фарбників і ароматизаторів, рафінованих і борошняних виробів, хліба і картоплі . Якщо ваш спосіб життя – точна копія попереднього абзацу, тоді вам варто серйозно задуматися про гірудо-терапію.

 

Протипокази до застосування гірудотерапії:

• Деякі захворювання, при яких сповільнюється процес згортання крові: гемофілія, тромбоцитопенія, геморагічні діатези
• Недавно проведене лікування антикоагулянтами
• Хронічне зниження артеріального тиску
• Анемії
• Рідкі випадки алергії на п’явки (за даними літератури, в 0,01% вип.)
• Не рекомендується застосовувати гірудотерапію дітям до 10 років. Хоча є гірудотерапевти які роблять це, і навіть дітям грудного віку з метою стимуляції фізичного розвитку, а також для профілактики можливих захворювань.
• Не рекомендується ставити п’явки вагітним жінкам, але при деяких важких захворюваннях, при яких медикаментозне лікування складає ризик для плоду, гірудотерапія доцільна.

  • Здоровий спосіб життя
  • Здоров’я дитини
  • Гірудотерапія
  • Ваша аптечка
  • Застуда і грип
  • Ароматерапія